Dažniausiai užduodami klausimai

Čia rasite atsakymus į klientu dažniausiai užduodamus klausimus. Jei neradote atsakymo čia, užpildykite užklausos formą ir netrukus pasistengsime Jums atsakyti.

1. Tvirtumas: tvirtesnis yra cementinis tinkas.
2. Universalumas: tiek gipsinis tinkas, tiek cementinis tinkas yra universalūs.
3. Ekonomiškumas: ekonomiškesnis yra gipsinis tinkas. Nežiūrint į tai, kad jo kaina gerokai brangesnė už cementinio tinko, tačiau gipsinio mažesnė išeiga, iškart suformuojamas lygus paviršius, kiti apdailos darbai atliekami greičiau ir mažesnėmis sąnaudomis. Gipsiniu tinku tinkuojant drėgnas patalpas (vonios kambarius ir rūsius) būtina pilna kokybiška hidroizoliacija, todėl tokiose patalpose gipsinis tinkas tampa mažiau ekonomiškas. Cementiniu tinku ištinkuotoms tokioms patalpoms, užtenka hidroizoliuoti tik tiesioginio vandens patekimo vietas.
4. Atsparumas degimui: abu tinkai atsparūs degimui.
5. Patalpų mikroklimatas: Gipsinio tinko gamintojai teigia, kad gipsinis tinkas esant drėgmės pertekliui, sugeria ir sulaiko drėgmę savyje, o išsausėjus patalpoms ją išskiria iš sienų,ir taip gerina patalpų mikroklimatą. Cementinis tinkas tokių savybių neturi.
6. Patikimumas: abu tinkai yra patikimi, svarbu sąžiningai ir pagal technologiją jais dirbti.
Ar rinktis cementinį-kalkinį ar gipsinį tinką nuo daug ko priklauso. Tai, ir iš ko sumūrytos sienos, kokio reikės tinko sluoksnio, ar drėgnos tinkuojamos patalpos, ar skubama daryti apdailą ir pan. Nereikia pamiršti, kad nėra blogų statybinių medžiagų, tik kiekviena jų turi tam tikrą paskirtį. Lygiai taip pat ir su tinkais, jei juos naudosime netinkamai, jie neatliks savo paskirties, ir pasklis gandai, kad vienoks ar kitoks tinkas yra blogas. Visai ne! Tarkime yra dujų silikato blokelių, kurių stiprumas apie 2 Mpa, o cementinio tinko nuo 3 Mpa ir daugiau. Tvirtesnis ant silpnesnio nerekomenduojamas. Ant tokio pagrindo tinkuojama tik gipsu. Arba jei sienos nelygios ir reikia apie 5 cm ar daugiau tinko storio jų išlyginimui, tai cementinį tinką reiks dėti per 3-4 kartus, sluoksnius džiovinti. Labai užtruks. Gipsinio apie 5 cm sluoksnį uždėti įmanoma, o jis ir daug lengvesnis už cementinį-kalkinį. Vonios kambaryje, rūsyje tiks cementinis tinkas, dėl drėgmės kaupimosi. Jei sienos lygios, rekomenduojame vonioje be jokio tinkavimo, išgruntavus, tiesiai ant mūro klijuoti plyteles. Žinoma drėgnose patalpose nepamiršti hidroizoliacijos. Dar vienas momentas, jei skubama su apdaila tai nepamirškite, kad cementinis-kalkinis tinkas, palankiomis oro sąlygomis tinkamas toliau apdirbti tik po 28 dienų, o gipsinis vasaros metu jau po 7-10 dienų.
Pastaruoju metu labai populiari tema statyboje, o ypač interjero įrengime – ekologija. Klabant apie ekologiją kalkiniai cementiniai tinkai yra nepelnytai pamiršti. Šie tinkai pasižymi ne tik labai geru laidumu vandens garams, liaudiškai kalbant, yra gerai „kvėpuojantys“, bet ir sukuria šarminę (ph vertė apie 13) aplinką, kuri visiškai nepalanki pelėsiui atsirasti. Be to, kalkiniai cementiniai tinkai daro juntamą įtaką vidaus patalpų mikroklimato formavimui, nes geba aktyviai paimti patalpos ore esančią perteklinę drėgmę, o pasikeitus sąlygoms – ją grąžina atgal.
Tyrimai rodo, kad kalkiniai cementiniai tinkai padeda sumažinti kenksmingų lakiųjų organinių junginių kiekį, esantį patalpos ore, t.y. didelis kiekis tinko sluoksnyje esančių mikroporų lyg filtras apjungia ore sklandančius kenksmingus junginius ir taip saugo patalpose esančius žmones nuo kenksmingos įtakos. Tai labai svarbu žmonėms, turintiems problemų dėl alergijos. O juk neretai net 90 % paros laiko žmonės praleidžia būdami patalpose.
Šios gerosios kalkinių cementinių tinkų savybės leidžia juos naudoti ir tokiose delikačiose sistemose kaip patalpų šiltinimas iš vidaus, pvz. TecTem sistema. Kalkiniai cementiniai tinkai nebijo vandens poveikio, labai gerai praleidžia vandens garus, gerai įgeria kondensato vandenį ir pasižymi šarminiu poveikiu, t.y. turi visas savybes, kurios aktualios išorinių sienų ir difuziškai atvirų šiltinimo sistemų įrengimui ir sėkmingai eksploatacijai.

Minimalus tinko storis – 5 mm, vidutinis – 10 mm, o jei tinkuojama daugiau nei 30 mm, tuomet jau reikėtų tinkuoti dviem sluoksniais. Rekomenduojama laikytis tinkavimo rekomendacijų – pirmą sluoksnį nulyginti h-formos liniuote arba lygia mentele ir horizontaliai sušukuoti specialiomis šukomis, kad grioveliai būtų 2–3 mm. Tik tuomet, kai paruoštas mišinys sustingsta (tampa panašus į plastilino konsistenciją), galima dengti kitą sluoksnį.

Šilumos nuostoliai per lango ir konstruktyvo jungties siūlę yra penkiskart didesni nei per konstruktyvą. Todėl mes siūlome angokraščių šildinimą  ekstruziniu polistirenu (xps).

  1. Klyjuojami pvc 108 (EJOT) profiliai ant lango rėmo.
  2. Klyjuojamas ekstruzinis polistirenas (XPS).
  3. Statomas fasadinis kampas su tinkliuku iš dviejų pusių.
  4. Visas angokraštis armuojamas armavimo mišiniu.
1. Sienų gruntavimas – Gruntavimo funkcija yra pagerinti tinko ir sienos tarpusavio sukibimą. Atsižvelgiant į medžiagos paviršių dažniausiai gruntuojama yra 1 arba 2 kartus. Nugruntavus paviršius tampa mažiau sugeriantis drėgmę ir taip užtikrina tinkamas sąlygas sienų tinkavimui. Kiti paviršiai, kaip monolitas, sąramos virš langų ar kitos betoninio pagrindo vietos yra nutepamos „BETONKONTAKT“ gruntu.
2. Išoriniai kampai – Kampai montuojami išoriniuose kampuose, langų angokraščiuose, nišose ir kitose vietose išskyrus tas vietas kur yra numatytos durys. Būtina naudoti kampus, kurie yra nerudijančio plieno (EJOT), kad ateityje neiškiltų problemų dėl rūdžių, kurios gali pasirodyti ir atlikus pilną apdailą. Kampas atlieka ir apsauga nuo mechaninių pažeidimų su kuriais susiduriame kiekvieną dieną.
3. Mišinio užpūtimas – Nugruntavus sienas ir sudėjus visus reikiamus profilius, bei kampus, pradedamas sienų užpūtimas tinko mišiniu. Naudojant vokišką įrangą tinkas automatizuotai purškiamas ant sienų paviršiaus. Optimaliausias tinko storis rekomenduojamas tarp 8mm ir 1,5cm, taip tinkas išlaiko savo geriausias savybes.
4. Paviršiaus užtrinimas ir nuglaistymas – Tinko paviršiaus užtrynimas atliekamas tik tam tikru momentu kai tinkas pradeda tvirtėti. Naudojant sušlapintą specialią kempinę ir trintuvę rankų pagalba yra išgaunamas idealus lygumas, pasišalina išdžiūvę tinko grūdeliai ir gumbeliai. Kai sienos užtrintos, palaukiame ~30min ir nuglaistome sienas.
1. Kietas ir elastingas.
Netrupa, neskilinėja, galima kalti vinis, kabinti lentynas. Tinkas yra kietas ir elastingesnis, netrupa ir nebyra net kai į sieną arba lubas reikia įkalti vinį. Mišinį sumaišius su vandeniu prasideda kristalizacijos reakcija, kurios metu sunaudojama dalis skiedinyje esančio vandens. Kietėdamas mišinys nepraranda tūrio, beveik neslūgsta ir netrūkinėja. Tokiu tinku galima tinkuoti storesniu sluoksniu nei tinkuojant kalkių-cemento ar cemento tinko mišiniais. Tinkuojant sieną su kalkių-cemento ar cemento tinku, smulkių įtrūkimų išvengti nepavyksta.
2. Universalus.
Tinka rūsio, vonios, virtuvės koridorių, sporto salių įrengimui KNAUF gamina daugybę skirtingiems vartotojo poreikiams tinkamų gipsinio tinko rūšių: kietus ir atsparius smūgiams, grublėtus, palengvintus, skirtus priešgaisrinėms sistemom arba sienose ir lubose įrengtoms potinkinėms šildymo ar vėsinimo sistemoms tinkuoti. KNAUF gipsiniu tinku galima tinkuoti visas vidaus patalpas, taip pat ir vonios kambarį, virtuvę, palėpę ar rūsį, intensyviai naudojamas patalpas, pvz., klases, koridorius ar sporto sales. Gipsiniu tinku galima tinkuoti visus stabilius vidaus patalpų paviršius, polistireninio putplasčio statybinius blokelius ar plienines konstrukcijas.
3. Ekonomiškas.
Medžiagos ir darbo laiko sąnaudos beveik perpus mažesnės lyginant su kalkių-cemento mišiniais Gipsinio tinko sąnaudos, lyginant su kalkių ir cemento mišiniais, yra beveik perpus mažesnės. Lygų ir glotnų paviršių gipsiniu tinku galima paruošti jo net papildomai neglaistant – ta pačia medžiaga paviršius ir užtinkuojamas, ir nuglaistomas. Jei sienos bus klijuojamos tapetais, tokio paviršiaus paruošimo visiškai pakanka, o jei sienos bus dažomos itin glotnaus paviršiaus reikalaujančiais dažais, medžiagos ir darbo laiko sąnaudos bus kur kas mažesnės, nei ant kalkių-cemento tinko.
4. Patikimas.
Patikimai sukimba su visais paviršiais. Lyginant su kalkių, kalkių-cemento ir cemento tinku, gipsinio tinko sluoksnis yra dvigubai lengvesnis, todėl patikimiau sukimba, gerai laikosi, neatsisluoksniuoja ir neatšoka nuo bet kokių paviršių: sienų, lubų ar net patalpų rekonstrukcijos metu seno tinko likučiais užteršto mūro.
5. Greitai džiūsta.
Maždaug po 10 – 14 dienų galima daryti tolimesnę apdailą. Gipsinis tinkas greitai džiūsta – maždaug po 10 – 14 dienų (priklauso nuo patalpų temperatūros, drėgmės ir vėdinimo) sienas jau galima dažyti arba klijuoti tapetais. Kad būtų dar greičiau, darbus galima atlikti mechanizuotu būdu.
6. Mažas šiluminis laidumas.
Padeda kurti namų jaukumą. Gipsinis tinkas yra mažiau laidus šilumai. Prilietus ranka toks paviršius ne taip greitai atima iš kūno šilumą, todėl susidaro įspūdis, kad paviršius šiltas, jį malonu liesti.
7. Atsparus degimui.
Nuo karščio išskiria vandenį ir sudaro ugnį stabdančią garų uždangą. Gipsiniame tinke esančiuose gipso kristaluose vanduo kilus gaisrui išsiskiria ir gesina gaisro energiją, „vėsina tinko paviršių“, todėl ugnies poveikis gipsiniam tinkui padaro mažesnę žalą. Dažnai po gaisro gipsinis tinkas neatšoka nuo paviršiaus, išlieka pakankamai stabilus.
8. Reguliuoja patalpų mikroklimatą.
Kai reikia, sugeria ir sulaiko drėgmę ar ją išskiria. Perteklinę oro drėgmę, kuri susidaro kvėpuojant, prausiantis duše, gaminant maistą, skalbiant, gipsas sugeria, o kai oras patalpoje išsausėja – išskiria ją atgal, natūraliai reguliuodamas patalpų mikroklimatą.

Tinkavimo kaina priklauso nuo pasirinkto tinko mišinio, blokelių, sienų nelygumų ir kvadratinių metrų kiekio.

Minimali pagrindo ir aplinkos temperatūra tinkuojant turi būti ne žemesnė nei + 5°C. Žemoje temperatūroje galimas vandens užšalimas, tai iššaukia medžiagos „atšokimą“ ir trūkius. Maksimali darbo temperatūra yra +30°C, paviršius reikia apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, o pagrindus drėkinti vandeniu.

Ne tiesiogiai. Glaistas arba tinkas neprikibs prie daryto paviršiaus, todėl dažai turėtų būti pašalinti.

Gipsiniais KNAUF MP75 ir kalkiniais-cementiniais WEBER IP18

1. Sienų gruntavimas – Gruntavimo funkcija yra pagerinti tinko ir sienos tarpusavio sukibimą. Atsižvelgiant į medžiagos paviršių dažniausiai gruntuojama yra 1 arba 2 kartus. Nugruntavus paviršius tampa mažiau sugeriantis drėgmę ir taip užtikrina tinkamas sąlygas sienų tinkavimui. Kiti paviršiai, kaip monolitas, sąramos virš langų ar kitos betoninio pagrindo vietos yra nutepamos „BETONKONTAKT“ gruntu.
2. Išoriniai kampai – Kampai montuojami išoriniuose kampuose, langų angokraščiuose, nišose ir kitose vietose išskyrus tas vietas kur yra numatytos durys. Būtina naudoti kampus, kurie yra nerudijančio plieno (EJOT), kad ateityje neiškiltų problemų dėl rūdžių, kurios gali pasirodyti ir atlikus pilną apdailą. Kampas atlieka ir apsauga nuo mechaninių pažeidimų su kuriais susiduriame kiekvieną dieną.
3. Mišinio užpūtimas – Nugruntavus sienas ir sudėjus visus reikiamus profilius, bei kampus, pradedamas sienų užpūtimas tinko mišiniu. Naudojant vokišką įrangą tinkas automatizuotai purškiamas ant sienų paviršiaus. Optimaliausias tinko storis rekomenduojamas tarp 8mm ir 1,5cm, taip tinkas išlaiko savo geriausias savybes.
4. Paviršiaus užtrinimas ir nuglaistymas – Tinko paviršiaus užtrynimas atliekamas tik tam tikru momentu kai tinkas pradeda tvirtėti. Naudojant sušlapintą specialią kempinę ir trintuvę rankų pagalba yra išgaunamas idealus lygumas, pasišalina išdžiūvę tinko grūdeliai ir gumbeliai. Kai sienos užtrintos, palaukiame ~30min ir nuglaistome sienas.
Tinkavimo kaina priklauso nuo pasirinkto tinko mišinio, blokelių, sienų nelygumų ir kvadratinių metrų kiekio.

Susisiekite

Užpildykite kontaktų formą ir mes su Jumis susisieksime!